Zbigniew Machowski

Oferta dla przedsiębiorców / Restrukturyzacja

Udzielam wsparcia przedsiębiorcom w postępowaniach restrukturyzacyjnych i naprawczych. Pomagam identyfikować problemy i potrzeby przedsiębiorstw oraz w oparciu o zebrane dane, proponować i nadzorować odpowiednie rozwiązania. Doświadczenie prawnicze, wiedza ekonomiczna zdobyta podczas studiów doktoranckich i MBA oraz wieloletnia praktyka w biznesie pozwala mi z sukcesem wyprowadzać przedsiębiorstwa z kryzysów, podnosić efektywność działania organizacji i zwiększać ich rentowność.

 

Pomagam firmom w takich obszarach jak:

Lekarz przedsiębiorstw

Restrukturyzacja jest alternatywą dla upadłości, która ma ratować przed bankructwem przedsiębiorstwa borykające się z problemami finansowymi. Doradcę restrukturyzacyjnego można porównać do lekarza przedsiębiorstw – rozpoznaje chorobę i przepisuje właściwe lekarstwo. Zawód ten wymaga interdyscyplinarnych kompetencji – prawnych, ekonomicznych czy managerskich. Z przyjemnością pomogę Twojej firmie.

Reprezentacja wierzycieli
w postępowaniach restrukturyzacyjnych

Oferuję również wsparcie wierzycieli wobec podmiotów zagrożonych upadłością lub w trakcie postępowania restrukturyzacyjnego.

Restrukturyzacja długów

Przedsiębiorcy często korzystają z takich źródeł finansowania działalności jak kredyt bankowy dla firm. Inwestycje i rozwój nierzadko też wymagają zaciągania kolejnych kredytów, które pokrywałyby koszty poprzednich. Taka narastająca spirala zadłużenia może rzutować na kondycję firmy, a w konsekwencji konieczność restrukturyzacji lub ogłoszenia upadłości. Często jednak niesłusznie, ponieważ w niektórych sytuacjach można skutecznie walczyć z bankami i wykorzystując szczegółową wiedzę z zakresu prawa bankowego dochodzić przed sądem całkowitej eliminacji zadłużenia. Jeżeli Twoja firma nie jest w stanie spłacać zobowiązań, toczy się przeciwko Tobie postępowanie lub bank wypowiedział Ci umowę, skontaktuj się, a podpowiem Ci możliwe rozwiązania i kompleksowo poprowadzę Twoją sprawę.

 

Potrzebujesz natychmiastowej porady w sprawie?

Umożliwiamy także uzyskanie porady online. Jest to rozwiązanie przygotowane z myślą o tych z Państwa, którzy nie mają czasu lub możliwości, aby umówić się na spotkanie w siedzibie Kancelarii.

Skorzystaj z porad online