Zbigniew Machowski

Oferta dla przedsiębiorców / Przestępstwa gospodarcze

W porządku prawnym nie istnieje definicja przestępstwa gospodarczego. Używane jest jednak w kontekście czynów zabronionych, zagrażających sferze życia gospodarczego – innym podmiotom i instytucjom państwowym (np. w przetargach). Poza jawnymi przestępstwami, w praktyce biznesu nietrudno o nieświadome błędy, które mogą zagrozić bezpieczeństwu organizacji i jej właścicielom. Jeżeli obawiasz się zarzutów lub toczy się przeciwko Tobie postępowanie, będziesz potrzebował wsparcia profesjonalnego obrońcy.

 

Reprezentujemy klientów w takich sprawach jak:

Oszustwa podatkowe

Oszustwa podatkowe to jedne z najczęstszych przestępstw popełnianych w obrocie gospodarczym. Jeżeli nie jesteś pewien, czy nie popełniłeś czynu zabronionego lub w sytuacji, gdy zaistniało wobec Ciebie podejrzenie uszczuplenia podatku, wyłudzenia VAT lub innego oszustwa podatkowego, koniecznie skorzystaj z pomocy profesjonalnego radcy prawnego lub adwokata. W sprawach przed Urzędem Skarbowym warto działać szybko i już na etapie postępowania wyjaśniającego bądź kontroli obrać właściwą strategię obrony.

Fałszowanie dokumentów

Fałszowanie dokumentów niesie za sobą poważne konsekwencje, w szczególności gdy jest częścią lub etapem kolejnego przestępstwa, m.in. oszustwa lub wyłudzenia kredytu. Pomagamy przedsiębiorcom w sprawach o fałszowanie, podrabianie dokumentów i antydatowanie.

Korupcja i łapownictwo

Przestępstwa o charakterze korupcyjnym najczęściej ujawniane są w toku inwigilacji, śledztwa lub doniesienia. Podejrzani zazwyczaj zatrzymywani są w sposób nagły i nieoczekiwany. Ponadto, w aspekcie dowodowym są to skomplikowane sprawy, które wymagają określonej strategii od samego początku postępowania. W tym przypadku konieczna będzie pomoc profesjonalnego obrońcy, który wskaże właściwą strategię obrony.

 

Potrzebujesz natychmiastowej porady w sprawie?

Umożliwiamy także uzyskanie porady online. Jest to rozwiązanie przygotowane z myślą o tych z Państwa, którzy nie mają czasu lub możliwości, aby umówić się na spotkanie w siedzibie Kancelarii.

Skorzystaj z porad online