Zbigniew Machowski

Oferta indywidualna / Prawo spadkowe

Spadek i testament często stają się punktami zapalnymi, które psują relacje w rodzinie. Tym bardziej, że wynikają z sytuacji związanej z bardzo silnymi i negatywnymi emocjami. W obliczu tragedii, jaką jest śmierć osoby bliskiej, ciężko nam rozsądnie myśleć o prawnych konsekwencjach. Dlatego też warto zwrócić się o pomoc do doświadczonej i sprawdzonej kancelarii.

 

W zakresie prawa spadkowego reprezentujemy Klientów w sprawach o:

Dział spadku

Przeprowadzenie działu spadku ma na celu dokonanie podziału spadku i określenie wielkości majątku należnego każdemu spadkobiercy. W jego wyniku ustaje więc wspólność majątku spadkowego.

Podział spadku może nastąpić poprzez zawarcie umowy między spadkobiercami lub w drodze postępowania sądowego, jeżeli spadkobiercy nie mogą dojść do porozumienia. Każdy ze spadkobierców może złożyć do sądu stosowny wniosek.

W postępowaniach spadkowych warto korzystać z usług profesjonalisty. Tym bardziej, że nierzadko są to zawiłe sprawy, które wymagają uwzględnienia nakładów poczynionych przez spadkobierców za życia spadkodawcy oraz charakteru dziedziczonego majątku.

Zachowek

W wyniku otwarcia spadku często okazuje się, że spadkodawca pominął w testamencie niektórych członków rodziny, którzy byliby uprawnieni do dziedziczenia z ustawy. W takich sytuacjach należy im się zachowek. Nasza kancelaria dokłada wszelkich starań, aby nasz Klient otrzymał należną kwotę.

procesu.

 

Potrzebujesz natychmiastowej porady w sprawie?

Umożliwiamy także uzyskanie porady online. Jest to rozwiązanie przygotowane z myślą o tych z Państwa, którzy nie mają czasu lub możliwości, aby umówić się na spotkanie w siedzibie Kancelarii.

Skorzystaj z porad online