Zbigniew Machowski

Oferta indywidualna / Odszkodowania i zadośćuczynienia

W przypadku wielu ciężkich, życiowych sytuacji mamy prawo dochodzenia odszkodowania i zadośćuczynienia. Pierwsze z nich jest sposobem na naprawienie strat materialnych, drugie rekompensować ma krzywdę niematerialną.

Uzyskanie odszkodowania lub zadośćuczynienia nierzadko jest pracochłonne. Podmioty zobowiązane do ich wypłacenia często przeciągają proces wypłaty świadczenia. W naszej kancelarii Twoją sprawą od początku do końca zajmuje się doświadczony adwokat lub radca prawny, co zwiększa szansę na szybszą i wyższą rekompensatę.

 

Kancelaria specjalizuje się w dochodzeniu odszkodowań i zadośćuczynień m.in. z tytułu:

Odszkodowania komunikacyjne

O odszkodowania komunikacyjne (inaczej powypadkowe lub odszkodowania z OC sprawcy) ubiegać mogą się wszyscy poszkodowani uczestnicy ruchu drogowego – kierowca, pasażer, pieszy lub rowerzysta. Pomagamy również najbliższym członkom rodziny uzyskać zadośćuczynienie za krzywdy lub śmieć osoby bliskiej w wypadku.

Reprywatyzacja

Specjalizujemy się w dochodzeniu odszkodowań z tytułu reprywatyzacji i wywłaszczenia. Wiele osób, które po wojnie utraciło swoje mienia, do dziś nie podjęło skutecznych starań o ich odzyskanie. Warto zwrócić się o pomoc kancelarii i podjąć walkę o odzyskanie nieruchomości lub uzyskanie odszkodowania. Z naszego doświadczenia wynika, że tego typu roszczeń można skutecznie dochodzić.

Służebność przesyłu

Właścicielom działek, z których bezumownie korzystają zakłady gazownicze, energetyczne czy wodociągowe przysługują odszkodowania i wynagrodzenia za słupy, gazociągi i inne elementy infrastruktury, które obniżają wartość gruntów. Pomagamy właścicielom dochodzić wynagrodzeń z tytułu służebności przesyłu oraz odszkodowań za bezumowne korzystanie z mienia.

 

Potrzebujesz natychmiastowej porady w sprawie?

Umożliwiamy także uzyskanie porady online. Jest to rozwiązanie przygotowane z myślą o tych z Państwa, którzy nie mają czasu lub możliwości, aby umówić się na spotkanie w siedzibie Kancelarii.

Skorzystaj z porad online