Zbigniew Machowski

Profesjonalna obsługa
księgowa oraz kadrowo-płacowa

Co nas wyróżnia?
Księgowość i prawo w jednym miejscu

Dzięki współpracy kancelarii z biurem rachunkowym Tax Lion Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nasi Klienci mogą liczyć nie tylko na obsługę prawną (porady, konsultacje, reprezentacja przed sądami i organami państwowymi, udział w mediacjach), ale również na profesjonalną obsługę księgową oraz kadrowo-płacową.

Istotną częścią naszej pracy jest obsługa Klientów biznesowych. Połączenie obu tych usług pozwoliło nam stworzyć optymalny model współpracy, dzięki któremu jesteśmy dla nich nie tylko doradcą, ale także partnerem biznesowym.

Wiesz, czego potrzebujesz i szukasz pomocy w realizacji swoich planów?

U nas ją otrzymasz

Chcesz rozpocząć nową działalność, a może zmienić coś w obecnej firmie?

Wskażemy Ci, co powinieneś zrobić

Liczysz na wielopłaszczyznową pomoc?

Obsługa rachunkowa, prawna i marketingowa dostępna w jednym miejscu

Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi dziedzinami naszej działalności.

Księgowość

Zajmujemy się prowadzeniem uproszczonej ewidencji księgowej na zlecenie małych przedsiębiorców, którzy nie mają obowiązku prowadzenia księgowości pełnej i dokonują rozliczeń podatkowych poprzez 1. Kartę podatkową 2. Ryczałt ewidencjonowany 3. Podatkową Księgę Przychodów i Rozchodów.

Oferujemy Państwu m.in.:

 • prowadzenie Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów;
 • prowadzenie Ewidencji Ryczałtu dla potrzeb zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych;
 • prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz wyposażenia;
 • sporządzanie rocznego zeznania podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych oraz konsultowanie wyniku podatkowego z Klientem.

Pracownicy naszego biura pomogą Państwu w wyborze właściwej formy rozliczeń a następnie zajmą się realizacją usługi.

Rachunkowość

Zajmujemy się kompleksową obsługą księgowo-podatkową podmiotów gospodarczych zgodnie z obowiązującymi przepisami zawartymi w Ustawie o rachunkowości. Nasze usługi nie ograniczają się jedynie do obliczenia podatku. Obejmują także rejestrowanie każdego zdarzenia gospodarczego, które ma miejsce w firmie Klienta. Dzięki naszym działaniom przedsiębiorca zyskuje informacje na temat obecnej sytuacji finansowej firmy, a tym samym może ją analizować i kontrolować. W efekcie może zarządzać swoim przedsiębiorstwem w sposób efektywny i w pełni opłacalny.

Oferujemy Państwu następujący zakres usług:

 • opracowanie zasad polityki rachunkowości w firmie oraz stworzenie i wdrożenie zakładowego planu kont;
 • prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z przepisami polskiej ustawy o rachunkowości;
 • prowadzenie ewidencji środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, wyposażenia oraz wycena i rozliczanie składników majątkowych;
 • sporządzanie rocznego bilansu, rachunku zysków i strat, sprawozdania z przepływu środków pieniężnych oraz zestawienia zmian w kapitale;
 • sporządzanie rocznego zestawienia podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych oraz od osób prawnych;
 • sporządzanie rocznych sprawozdań wymaganych przez GUS oraz NBP i inne instytucje finansowe;
 • konsultowanie wyniku finansowego i podatkowego z Klientem.

Współpraca z naszym biurem rachunkowym gwarantuje Państwu oszczędność czasu i nerwów związanych ze skomplikowanymi i często niezrozumiałymi zagadnieniami, a tym samym możliwość skoncentrowania się na rozwoju firmy.

Kadry i płace

Administracja kadrowo-płacowa jest procesem czasochłonnym, wymagającym wykonania wielu rutynowych czynności. Dzięki swojej gruntownej, stale uzupełnianej wiedzy popartej wieloletnim doświadczeniem, nasi pracownicy odciążają Klientów w obsłudze Kadr i Płac.

Nasi Klienci mogą ponadto skorzystać z porad prawnych udzielanych przez Kancelarię Radcy Prawnego Zbigniewa Machowskiego. Współpracujemy również z lekarzem medycyny pracy a także ze specjalistą ds. BHP.

Obsługa kadrowo-płacowa jest realizowana poprzez:

 • prowadzenie akt osobowych pracowników;
 • sporządzanie umów o pracę, świadectw pracy i innych dokumentów umożliwiających funkcjonowanie przedsiębiorstwa;
 • sporządzanie umów cywilno-prawnych tj. umowy zlecenia, umowy o dzieło itp.;
 • sporządzanie list płac oraz rachunków do umów cywilno-prawnych;
 • prowadzenie kartotek wynagrodzeń pracowników oraz ewidencję urlopów, czasu pracy i zwolnień pracowników;
 • prowadzenie pełnej dokumentacji ZUS (deklaracje rozliczające, zgłoszeniowe oraz wyrejestrowujące);
 • naliczanie podatku dochodowego od wynagrodzeń oraz sporządzanie deklaracji podatkowych tj.: PIT-4, PIT-4R, PIT-11, PIT-8AR;
 • pomoc przy rozwiązywaniu bieżących problemów kadrowych w firmie.

Kancelaria Rachunkowa TAX LION zapewnia Państwu pomoc w prowadzeniu dokumentacji pracowników (dotychczasowych oraz nowo zatrudnionych). Nasi Klienci zyskują pewność, że ich dokumenty są zawsze bezpieczne a wdrażane zmiany w pełni zgodne ze zmieniającymi się przepisami.

Doradztwo gospodarcze

Nasi Klienci mogą liczyć na profesjonalne wsparcie w rozwoju ich biznesu. W ramach współpracy przeprowadzamy rzetelną analizę obecnej sytuacji finansowej firmy i proponujemy rozmaite możliwości działania. Następnie spośród możliwych rozwiązań doradzamy w wyborze tego, które umożliwi odniesienie sukcesu w branży. Jesteśmy obecni podczas podejmowania przez naszych Klientów ważnych decyzji strategicznych, związanych z fuzjami oraz przejęciami, służąc doradztwem w wyborze tych najbardziej korzystnych z punktu widzenia prowadzonej działalności.

Nasza współpraca z Kancelarią Radcy Prawnego Zbigniewa Machowskiego umożliwia Klientom korzystanie z porad prawnych oraz gwarantuje pomoc w rozwiązywaniu skomplikowanych problemów, z którymi wiąże się prowadzenie własnej działalności.

W ramach doradztwa gospodarczego zapewniamy współpracę opartą na wzajemnym zaufaniu, zaangażowaniu a także zrozumieniu, co pozwala osiągnąć obopólne korzyści.

Zapraszamy Państwa do skorzystania z bezpłatnej wyceny naszych usług.

Dzięki niej w szybki i łatwy sposób mogą Państwo dowiedzieć się, jakie będą orientacyjne koszty wybranej usługi.
W ciągu 24 godzin otrzymają Państwo informację zwrotną z podaną ceną usługi.

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny